R Z U T      D Y S K I E M





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
kula
          

 



rzut dyskiem    pchniêcie kul±    skok w dal   

  25 ZLP / 27 € - Atlanta 1996



Igrzyska   Olimpijskie
Ateny  2004


   Uczestnicy Igrzysk
   z³oci medali¶ci
   medali¶ci Igrzysk
   rekordy Igrzysk
   rekordy sezonu 2004
dyskobole


K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B
   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 62,50 m


RZUT DYSKIEM Kobiety  20.08.
godz.20:00 - 21:20






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   POSPÍŠILOVÁ-CECHLOVÁ Vìra CZE 64.48    Q
 2.   SADOVA Natalya RUS 64.33    Q
 3.   FAUMUINA Beatrice NZL 64.07    Q
 4.   VÓGGOLI Ekateríni GRE 63.39    Q
 5.   GRASU Nicoleta ROM 61.91    q
 6.   WI¦NIEWSKA Joanna POL 61.48    q
 7.   KAUR Harwant IND 60.82
 8.   ZVEREVA Ellina BLR 60.63
 9.   ROLES Philippa GBR 58.83
 10.   CHERNYAVSKAYA Olga RUSPañstwa 58.64
 11.   BROWN Stephanie USA 58.54
 12.   FOKINA Natalya UKR 58.28
 13.   ADRIANO Elisangela BRA 58.13
 14.   DIETZSCH Franka GER 58.12
 15.   BEGIC Vera CRO 57.31
 16.   ROBERT-MICHON Melina FRA 56.70
 17.   HUANG Qun CHN 56.53
 18.   SODERBERG Anna SWE 55.49
 19.   KURTI Eva HUN 52.52
 20.   TAPOKI Tereapii COKPañstwa 48.12
 21.   CHRISTOWA Cwetanka BUL 43.25
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1. POSPÍŠILOVÁ
64.48
  2. SADOVA
64.33
  3. FAUMUINA
64.07
  4. VÓGGOLI
63.39
  5. GRASU
59.87
60.89
61.91
  6. WI¦NIEWSKA
61.48
56.11
58.43
  7. KAUR
60.82
59.20
59.95
  8. ZVEREVA
60.35
x
60.63
  9. ROLES
57.30
58.83
x
  10. CHERNYAVSKAYA
58.64
58.19
58.55
  11. BROWN
x
58.54
x
  12. FOKINA
58.28
56.84
55.64
  13. ADRIANO
x
58.13
x
  14. DIETZSCH
x
57.57
58.12
  15. BEGIC
x
54.80
57.31
  16. ROBERT
56.70
x
56.53
  17. HUANG
56.53
x
55.06
  18. SODERBERG
54.04
55.49
51.24
  19. KURTI
52.52
50.85
x
  20. TAPOKI
47.59
48.12
x
  21. CHRISTOWA
43.25
x
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£            
Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 62,50 m


RZUT DYSKIEM Kobiety  20.08.
godz.21:40 - 23:00






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   ANTONOVA Olena UKR 64.20    Q
 2.   KELESÍDOU Anastasía GRE 64.13    Q
 3.   JATCZENKO Irina BLR 63.04    Q
 4.   TSIKOÚNA Stilianí GRE 61.72    q
 5.   FERRALES Yania CUB 61.54    q
 6.   LI Yanfeng CHN 61.35    q
 7.   ANTIL Seema IND 60.64
 8.   POTÊPA Wioletta POL 60.50
 9.   SINGH Neelam J. IND 60.26
 10.   HILL Aretha USAPañstwa 58.82
 11.   NAUDE Elizna RSA 58.74
 12.   MACHADO Teresa POR 58.47
 13.   SONG Aimin CHN 58.19
 14.   RUSKULE Dace LAT 57.43
 15.   YESIPCHUK Oksana RUS 57.27
 16.   NEWMAN Shelley GBR 56.04
 17.   RACKOVA Vladimira CZE 55.82
 18.   MATEJKOVA Alice ESP 55.37
 19.   RUNNE Eha EST 54.82
 20.   TOMASEVIC Dragana SCGPañstwa 54.44
 21.   SUA Seilala USA    0
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1. ANTONOVA
62.15
64.20
  2. KELESÍDOU
64.13
  3. JATCZENKO
62.15
63.04
  4. TSIKOÚNA
61.72
60.17
60.67
  5. FERRALES
x
56.46
61.54
  6. LI
61.19
61.35
61.24
  7. ANTIL
59.93
60.64
58.41
  8. POTÊPA
60.50
x
57.99
  9. SINGH
60.26
57.25
60.10
  10. HILL
52.93
58.82
x
  11. NAUDE
58.74
58.26
58.32
  12. MACHADO
58.47
57.00
57.65
  13. SONG
58.19
58.03
x
  14. RUSKULE
54.49
57.43
x
  15. YESIPCHUK
x
57.27
57.18
  16. NEWMAN
x
54.04
56.04
  17. RACKOVA
55.82
x
55.36
  18. MATEJKOVA
54.15
x
55.37
  19. RUNNE
54.28
x
54.82
  20. TOMASEVIC
51.71
x
54.44
  21. SUA
x
x
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Kobiety  21.08.2004
godz.21:15 - 22:45




miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   SADOVA Natalya RUS   flaga Rosji 67.02
 2.   KELESÍDOU Anastasía GRE   flaga Grecji 66.68
 3.   JATCZENKO Irina BLR   flaga Bia³orusi 66.17
 4.   POSPÍŠILOVÁ-CECHLOVÁ Vìra CZE 66.08
 5.   ANTONOVA Olena UKR 65.75
 6.   GRASU Nicoleta ROM 64.92 SB
 7.   FAUMUINA Beatrice NZL 63.45
 8.   VÓGGOLI Ekateríni GRE 62.37
 9.   LI Yanfeng CHN 61.05
 10.   WI¦NIEWSKA Joanna POL 60.74
 11.   TSIKOÚNA Stilianí GRE 59.48
 12.   FERRALES Yania CUB    0
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
SADOVA
64.78
64.81
x
65.33
67.02
66.68
  2.
KELESÍDOU
62.77
x
66.68
63.71
66.09
61.59
  3.
JATCZENKO
59.98
61.67
66.17
65.46
63.08
65.54
  4.
POSPÍŠILOVÁ
63.02
66.08
x
62.81
63.21
64.84
  5.
ANTONOVA
59.88
64.11
x
63.61
60.37
65.75
  6.
GRASU
62.01
62.21
63.48
61.58
61.93
64.92
  7.
FAUMUINA
x
62.45
x
63.45
62.99
x
  8.
VÓGGOLI
60.66
61.44
x
62.37
62.32
61.84
  9.
LI
60.67
57.36
61.05
  10.
WI¦NIEWSKA
58.33
60.74
59.95
  11.
TSIKOÚNA
59.48
57.76
x
  12.
FERRALES
x
x
x








K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  FINA£
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 64,50 m


RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  21.08.
godz.09:00 - 10:30






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   ALEKNA Virgilijus LTU 67.79    Q
 2.   TAMMERT Aleksander EST 65.70    Q
 3.   HOPLEY Hannes RSA 63.89    q
 4.   MÁTÉ Gábor HUN 63.41    q
 5.   SCHMIDT Torsten GER 63.40    q
 6.   MALINA Libor CZE 62.12    q
 7.   ROME Jarred USA 61.55
 8.   TUNKS Jason CAN 61.21
 9.   CASANAS Frank CUB 60.60
 10.   KANTER Gerd ESTPañstwa 60.05
 11.   WALTZ Ian USA 58.97
 12.   UDECHUKU Emeka GBR 58.41
 13.   CHEREVKO Leonid BLR 57.98
 14.   PUGLIESE Marcelo ARG 56.06
 15.   HRANOVSCHI Vadim MDA 55.64
 16.   MUSTAPIC Dragan CRO 54.66
 17.   ZITNANSKY Jaroslav SVK 53.30
    KUMAR Anil IND    0
    SHEVCHENKO Dmitry RUS    0
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
ALEKNA
x
63.80
67.79
  2.
TAMMERT
65.70
  3.
HOPLEY
62.71
62.50
63.89
  4.
MÁTÉ
57.40
62.43
63.41
  5.
SCHMIDT
56.86
60.63
63.40
  6.
MALINA
60.54
x
62.12
  7.
ROME
59.35
x
61.55
  8.
TUNKS
61.21
60.02
60.34
  9.
CASANAS
60.15
60.60
57.27
  10.
KANTER
x
60.05
x
  11.
WALTZ
58.97
58.55
57.52
  12.
UDECHUKU
x
58.41
55.79
  13.
CHEREVKO
57.98
x
57.89
  14.
PUGLIESE
x
56.06
54.45
  15.
HRANOVSCHI
53.77
52.30
55.64
  16.
MUSTAPIC
54.66
x
x
  17.
ZITNANSKY
53.30
x
51.87
  
KUMAR
x
x
  
SHEVCHENKO
x
x
x




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  FINA£
                  Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 64,50 m


RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  21.08.
godz.10:30 - 12:00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   RIEDEL Lars GER 64.20    q
 2.   MALONE Casey USA 63.27    q
 3.   KAPTYUKH Vasiliy BLR 63.04    q
 4.   KRUGER Frantz RSA 62.32    q
 5.   KÖVÁGÓ Zoltán HUN 61.91    q
 6.   PESTANO Mario ESP 61.69
 7.   GOWDA Vikas Shive IND 61.39
 8.   SMITH Rutger NED 61.11
 9.   WU Tao CHN 60.60
 10.   MÖLLENBECK Michael GERPañstwa 59.79
 11.   PANAVOGLOU Savvas GRE 58.47
 12.   MALASHEVICH Aleksandr BLR 58.45
 13.   BORICHEVSKIY Aleksandr RUS 58.19
 14.   OLGUNDENIZ Ercument TUR 58.17
 15.   SAMIMI Abbas IRI 57.57
 16.   MARTINEZ Lois Maikel CUB 57.18
 17.   PRIMC Igor SLO 56.33
 18.   EL GHAZALY Omar A. EGY 55.53
 19.   SOLA Shaka SAM 51.10
    FAZEKAS Róbert HUNPañstwa DQ
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
RIEDEL
64.20
  2.
MALONE
59.99
63.27
61.83
  3.
KAPTYUKH
63.04
x
62.93
  4.
KRUGER
60.91
62.32
x
  5.
KÖVÁGÓ
x
61.91
60.77
  6.
PESTANO
x
x
61.69
  7.
GOWDA
61.35
61.39
59.87
  8.
SMITH
x
61.11
x
  9.
WU
48.96
x
60.60
  10.
MÖLLENBECK
56.42
59.79
x
  11.
PANAVOGLOU
57.26
58.47
57.62
  12.
MALASHEVICH
x
57.67
58.45
  13.
BORICHEVSKIY
58.12
58.19
57.86
  14.
OLGUNDENIZ
57.13
58.17
x
  15.
SAMIMI
57.57
x
56.24
  16.
MARTINEZ
57.18
57.10
x
  17.
PRIMC
55.70
56.33
55.43
  18.
EL GHAZALY
x
55.53
55.27
  19.
SOLA
50.36
51.10
50.97
  
FAZEKAS
63.88
68.10




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
                  Eliminacje gr.A
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINA£   

RZUT DYSKIEM Mê¿czy¼ni  23.08.2004
godz.20:20 - 21:30




miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   ALEKNA Virgilijus LIT   flaga Litewska 69.89 OR
 2.   KÖVÁGÓ Zoltán HUN   flaga Wêgier 67.04
 3.   TAMMERT Aleksander EST   flaga Estonii 66.66
 4.   KAPTYUKH Vasiliy BLR 65.10
 5.   KRUGER Frantz RSA 64.34
 6.   MALONE Casey USA 64.33
 7.   RIEDEL Lars GER 62.80
 8.   HOPLEY Hannes RSA 62.58
 9.   SCHMIDT Torsten GER 61.18
 10.   MALINA Libor CZE 58.78
 11.   MÁTÉ Gábor HUN 57.84
    FAZEKAS Róbert HUN DQ
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
ALEKNA
69.89
x
x
x
69.49
x
  2.
KÖVÁGÓ
57.31
66.40
66.03
67.04
58.25
x
  3.
TAMMERT
66.66
x
64.28
63.95
64.04
x
  4.
KAPTYUKH
65.10
59.82
62.88
63.44
64.89
63.63
  5.
KRUGER
64.34
x
61.01
62.53
x
60.73
  6.
MALONE
62.80
60.34
x
64.33
62.73
63.65
  7.
RIEDEL
x
62.80
x
  8.
HOPLEY
60.18
61.99
62.58
  9.
SCHMIDT
x
61.18
61.10
  10.
MALINA
57.39
x
58.78
  11.
MÁTÉ
57.02
x
57.84
  
FAZEKAS
66.39
70.93
69.35
68.92
67.64



       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            


do góry


copyright © 2003-2010   Leszek Albiniak
website stats