P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





pchnięcie kulą    rzut dyskiem    skok w dal   

  25 ZLP / 27 € - Atlanta 1996


Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



  Igrzyska Olimpijskie     
  A T E N Y      11-29.08.2004r.
  
  ==========================================
  Wyniki w skrócie
  eliminacji i finałów.

Igrzyska   Olimpijskie
Ateny  2004




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B



V I D E O.wmv




REZULTATY eliminacje grupa A.   minimum 18,50 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  18.08.
godz.08:30-09:30

zdjęcia





miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   CUMBÁ Yumileidi CUB 19.10    Q
 2.   ADAMS Valerie NZL 18.79    Q
 3.   KLEINERT Nadine GER 18.65    Q
 4.   ZABAWSKA Krystyna POL 18.61    Q
 5.   KHORONEKO Natalia BLR 18.52    Q
 6.   GONZÁLEZ Misleydis CUB 18.33    q
 7.   MANFREDI Laurence FRA 17.78
 8.   ADRIANO Elisângela BRA 17.44
 9.   ZHANG Xiaoyu CHN 17.22
 10.   LI Fengfeng CHNPaństwa 16.90
 11.   ZHANG Guirong SIN 16.58
 12.   GERRAUGHTY Laura USA 16.47
 13.   BARRETT Kimberly JAM 16.45
 14.   LEE Mi-young KOR 16.35
 15.   KADOGAN Filiz TUR 15.20
 16.   KEVKHISHVILI Mariam GEO 15.06
 17.   ULYEVA Iolanta KAZ 14.88
    KORZHANENKO Irina RUS DQ
    SHCHUKINA Olga UZB DQ
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1. CUMBÁ
19.10
  2. ADAMS
18.79
  3. KLEINERT
18.65
  4. ZABAWSKA
18.05
18.61
  5. KHORONEKO
17.70
18.52
  6. GONZÁLEZ
18.33
x
18.15
  7. MANFREDI
17.78
17.05
17.20
  8. ADRIANO
17.31
17.07
17.44
  9. ZHANG Xi.
17.03
17.22
16.21
  10. LIPaństwa
16.80
16.36
16.90
  11. ZHANG Gu.
16.58
16.51
x
  12. GERRAUGHTY
15.94
x
16.47
  13. BARRETT
15.80
16.45
16.09
  14. LEE
15.76
16.35
x
  15. KADOGAN
15.20
14.73
x
  16. KEVKHISHVILI
14.10
15.02
15.06
  17. ULYEVA
14.48
14.55
14.88
  
KORZHANENKO
19.43
  
SHCHUKINA
14.19
14.13
14.44




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ            
Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.   minimum 18,50 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  18.08.
godz.08:30-09:30






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   OSTAPCHUK Nadezhda BLR 19.69    Q
 2.   BOREL Cleopatra TRI 18.90    Q NR
 3.   KRIVELYOVA Svetlana RUS 18.57    Q
 4.   TUNKS Lieja NED 18.38    q
 5.   LI Meiju CHN 18.16    q
 6.   OUZOÚNI Kalliópi GRE 18.03
 7.   RYABINKINA Olga RUS 18.00
 8.   VÁSQUEZ Flor DOM 17.99 SB
 9.   KUMBERNUSS Astrid GER 17.89
 10.   TERZÓGLOU Iríni GREPaństwa 17.34
 11.   ZAKHARCHUK Oksana UKR 17.28
 12.   HEASTON Kristin USA 17.17
 13.   BECKEL Nadine GER 17.11
 14.   KRASAEYAN Juttaporn THA 16.49
 15.   QUINTANAL Irache ESP 15.99
 16.   KUMANOVA Aneliya BUL 15.91
 17.   MORI Chinatsu JPN 15.86
 18.   PO'UHILA 'Ana TGA 15.33
 19.   KÜRTI Éva HUN 14.60
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1. OSTAPCHUK
19.69
  2. BOREL
18.90
  3. KRIVELYOVA
18.45
17.89
18.57
  4. TUNKS
18.38
x
18.33
  5. LI Me.
18.16
18.01
18.13
  6. OUZOÚNI
18.03
17.87
x
  7. RYABINKINA
18.00
x
17.99
  8. VÁSQUEZ
16.00
17.99
17.08
  9. KUMBERNUSS
17.89
17.52
17.86
  10. TERZÓGLOU
17.34
x
x
  11. ZAKHARCHUK
17.19
17.28
x
  12. HEASTON
16.41
x
17.17
  13. BECKEL
17.11
17.03
x
  14. KRASAEYAN
16.45
16.49
16.22
  15. QUINTANAL
15.27
15.99
15.52
  16. KUMANOVA
15.49
15.91
15.50
  17. MORI
15.86
14.59
x
  18. PO'UHILA
14.16
15.33
15.08
  19. KÜRTI
14.60
x
x




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  18.08.2004
godz.16:00-17:15




miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   CUMBÁ Yumileidi CUB   flaga Kuby 19.59
 2.   KLEINERT Nadine GER   flaga Niemiec 19.55
 3.   KRIVELYOVA Svetlana RUS   flaga Rosji 19.49
 4.   OSTAPCHUK Nadezhda BLR 19.01
 5.   KHORONEKO Natalia BLR 18.96
 6.   ZABAWSKA Krystyna POL 18.64
 7.   GONZÁLEZ Misleydis CUB 18.59
 8.   ADAMS Valerie NZL 18.56
 9.   LI Meiju CHN 18.37
 10.   BOREL Cleopatra TRI 18.35
 11.   TUNKS Lieja NED 18.14
    KORZHANENKO Irina RUS DQ
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
CUMBÁ
x
18.39
18.74
x
x
19.59
  2.
KLEINERT
18.77
19.55
19.17
18.55
x
x
  3.
KRIVELYOVA
18.55
19.49
19.29
19.15
19.20
18.44
  4.
OSTAPCHUK
18.25
x
19.01
x
x
x
  5.
KHORONEKO
18.82
18.09
18.87
17.80
18.59
18.96
  6.
ZABAWSKA
x
17.97
18.64
x
18.60
x
  7.
GONZÁLEZ
17.33
18.25
18.59
18.52
x
x
  8.
ADAMS
18.56
x
17.93
  9.
LI
17.82
17.61
18.37
  10.
BOREL
17.37
18.28
18.35
  11.
TUNKS
x
18.13
18.14
  
KORZHANENKO
20.41
20.70
21.06
20.04
x
x








K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
                  FINAŁ
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY eliminacje grupa A.  minimum 20,40 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  18.08.
godz.10:00-11:00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   NELSON Adam USA 21.15    Q
 2.   BARTELS Ralf GER 20.65    Q
 3.   BILONOG Yuriy UKR 20.61    Q
 4.   ANLEZARK Justin AUS 20.45    Q
 5.   MIKHNEVICH   Andrei BLR 20.11    q
 6.   STEHLÍK Petr CZE 20.06    q
 7.   SMITH Rutger NED 19.69
 8.   GUSET Gheorghe ROM 19.68
 9.   YUSHKOV Ivan RUS 19.67
 10.   HOFFA Reese USAPaństwa 19.40
 11.   CHUMACHENKO Pavel RUS 19.38
 12.   EMELIANOV Ivan MDA 19.25
 13.   PEETRE Taavi EST 19.14
 14.   ZALSKÝ Antonin CZE 19.09
 15.   MULABEGOVIC Nedzad CRO 19.07
 16.   BOCK Detlef GER 18.89
 17.   VIRASTYUK Roman UKR 18.52
 18.   KOSTADINOV Galin BUL 17.75
    VERNI Marco Antonio CHI NM
    SINGH Bahadur INDPaństwa NM
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
NELSON
x
21.15
  2.
BARTELS
20.65
  3.
BILONOG
20.61
  4.
ANLEZARK
18.53
20.45
  5.
MIKHNEVICH
20.10
20.11
20.09
  6.
STEHLÍK
x
19.74
20.06
  7.
SMITH
19.02
19.28
19.69
  8.
GUSET
19.42
19.26
19.68
  9.
YUSHKOV
19.15
19.42
19.67
  10.
HOFFA
18.88
x
19.40
  11.
CHUMACHENKO
19.17
19.38
x
  12.
EMELIANOV
18.83
18.92
19.25
  13.
PEETRE
19.14
18.97
x
  14.
ZALSKÝ
18.93
19.09
x
  15.
MULABEGOVIC
x
18.86
19.07
  16.
BOCK
18.40
18.89
x
  17.
VIRASTYUK
18.12
18.40
18.52
  18.
KOSTADINOV
17.75
17.51
17.47




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
                  FINAŁ
                  Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa B.  minimum 20,40 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  18.08.
godz.10:00-11:00






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   OLSEN Joachim DEN 20.78    Q
 2.   GODINA   John USA 20.53    Q
 3.   MARTÍNEZ Manuel ESP 20.37    q
 4.   KONOPKA Mikuláš SVK 20.32    q
 5.   BELOV Yury BLR 20.06    q
 6.   VODOVNIK Miran SLO 20.04    q
 7.   REINIKAINEN Tepa FIN 19.74
 8.   LYZHYN Pavel BLR 19.60
 9.   MAJEWSKI Tomasz POL 19.55
 10.   TIISANOJA Ville FINPaństwa 19.50
 11.   SNYDER Bradley CAN 19.46
 12.   ROBBERTS Janus RSA 19.41
 13.   BÍBER Zsolt HUN 19.31
 14.   SACK Peter GER 19.09
 15.   AL-SUWAIDI Khalid H. QAT 19.04
 16.   SOFIN Pavel RUS 19.02
 17.   PERIĆ Dragan SCG 18.91
 18.   LAMBRECHTS Burger RSA 18.67
 19.   ELKASEVIC Edis CRO 18.44
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
OLSEN
20.78
  2.
GODINA
19.73
20.53
  3.
MARTÍNEZ
19.15
19.54
20.37
  4.
KONOPKA
20.32
20.20
x
  5.
BELOV
x
x
20.06
  6.
VODOVNIK
18.83
20.04
x
  7.
REINIKAINEN
18.27
19.71
19.74
  8.
LYZHYN
x
x
19.60
  9.
MAJEWSKI
19.55
19.07
x
  10.
TIISANOJA
19.28
19.50
x
  11.
SNYDER
19.36
19.46
x
  12.
ROBBERTS
19.41
x
x
  13.
BÍBER
19.31
x
x
  14.
SACK
19.09
17.91
x
  15.
AL-SUWAIDI
x
x
19.04
  16.
SOFIN
18.78
19.02
x
  17.
PERIĆ
18.91
18.79
18.74
  18.
LAMBRECHTS
18.67
18.63
x
  19.
ELKASEVIC
17.54
18.44
x




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
                  Eliminacje gr.A
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  18.08.2004
godz.18:00-19:15




           
od lewej stoją: NELSON Adam 2f, BILONOG Yuriy - Mistrz Olimpijski Olympia 2004, OLSEN Joachim 3f.
	   Getty Images Nick Laham/Staff 20.08.2004             BILONOG Yuriy; 
	   Bongarts Andreas Rentz/Staff 18.08.2004
           
BILONOG Yuriy; 
	   Getty Images Michael Steele/Staff 18.08.2004       NELSON Adam;
	   AFP JEFF HAYNES/Staff  18.08.2004       OLSEN Joachim;   
	   AFP JEFF HAYNES/Staff 18.08.2004
           


miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   BILONOG Yuriy UKR   flaga Ukrainy 21.16 SB
 2.   NELSON Adam USA   flaga USA 21.16
 3.   OLSEN Joachim DEN   flaga Danii 21.07
 4.   MARTÍNEZ Manuel ESP 20.84
 5.   MIKHNEVICH Andrei BLR 20.60
 6.   BELOV Yury BLR 20.34
 7.   ANLEZARK Justin AUS 20.31
 8.   BARTELS Ralf GER 20.26
 9.   GODINA   John USA 20.19
 10.   KONOPKA Mikuláš SVK 19.92
 11.   VODOVNIK Miran SLO 19.34
 12.   STEHLÍK Petr CZE 19.21
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
BILONOG
21.15
21.15
21.07
x
x
21.16
  2.
NELSON
21.16
x
x
x
x
x
  3.
OLSEN
20.47
20.48
21.07
20.78
x
x
  4.
MARTÍNEZ
20.70
20.21
20.49
20.78
20.84
x
  5.
MIKHNEVICH
19.41
20.51
x
x
20.60
x
  6.
BELOV
20.34
20.33
x
x
x
19.88
  7.
ANLEZARK
20.07
x
20.31
x
x
x
  8.
BARTELS
20.26
x
x
20.07
x
20.00
  9.
GODINA
x
x
20.19
  10.
KONOPKA
x
19.92
19.91
  11.
VODOVNIK
19.34
18.93
x
  12.
STEHLÍK
18.72
x
19.21




ATENY
SYDNEY
ATLANTA


do góry




copyright © 2003-2040   Leszek Albiniak website stats