S K O K      W      D A L





g³ówna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
zawody halowe
          
linki
          
          





skok w dal    rzut dyskiem    pchniêcie kul±   


  »


Igrzyska   Olimpijskie
  Barcelona  1992




Proszê o komentarz, ewentualne podanie b³êdów
lub informacji o stronie




    Participants Games
    Gold Medalists
    Games Medalists
    Season Best 1992




K O B I E T Y             M Ê ¯ C Z Y ¬ N I
FINA£             FINA£
Eliminacje gr.A             Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B             Eliminacje gr.B




REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 6,75 m


SKOK W DAL Kobiety  06.08.1992


   Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский   



miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   DRECHSLER Heike GER 7.08    Q
 2.   DULGHERU Mirela ROM 6.83    Q
 3.   HYACINTH Flora ISV 6.71    q
 4.   COUCH Sharon Renee USA 6.64    q
 5.   ECHOLS Sheila Ann USA 6.55    q
 6.   KARCZMAREK Agata POL 6.55    q
 7.   NINOVA Ljudmila AUT 6.53
 8.   YANG Juan CHN 6.49
 9.   RADTKE Helga GER 6.42
 10.   UCCHEDDU Valentina ITA 6.40
 11.   MALEŠEV Tamara YUG 6.35
 12.   ROSE Dionne Marie JAM 6.22
 13.   LI Yong Ae PRK 6.17
 14.   BARBER Eunice SLE 5.55
    INÁNCSI Rita HUN  NM
    BIERE¯NAJA £arisa CIS  NM
    MAY Fiona GBR  NM
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. DRECHSLER
7.08
2. DULGHERU
6.63
6.83
3. HYACINTH
6.71
6.44
6.56
4. COUCH
6.49
6.44
6.64
5. ECHOLS
x
6.55
6.55
6. KARCZMAREK
6.48
6.55
6.48
7. NINOVA
5.97
6.53
6.51
8. YANG
6.49
x
6.42
9. RADTKE
x
6.42
x
10. UCCHEDDU
6.40
6.32
x
11. MALEŠEV
6.35
5.97
5.82
12. ROSE
6.19
x
6.22
13. LI
6.17
6.13
6.17
14. BARBER
5.55
x
5.55
INÁNCSI
x
x
x
BIERE¯NAJA
x
MAY
x








REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 6,75 m


SKOK W DAL Kobiety  06.08.1992






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MUCZAJ£OWA Irina CIS 6.86    Q
 2.   KRAWIEC Inessa CIS 6.79    Q
 3.   JOYNER-KERSEE Jackie USA 6.75    Q
 4.   TIEDTKE Susen GER 6.74    q
 5.   MEDVEDEVA Nijole LIT 6.71    q
 6.   NIELSEN Renata DEN 6.63    q
 7.   ROPO-JUNNILA Ringa FIN 6.52
 8.   ILCU Marieta ROM 6.46
 9.   LIU Shuzhen CHN 6.44
 10.   BOTHA Karen SAF 6.43
 11.   CAPRIOTTI Antonella ITA 6.43
 12.   EDWARDS Jacqueline Lois E. BAH 6.41
 13.   IDOWU Oluyinka Lola GBR 6.29
 14.   WISE Joanne GBR 5.87
 15.   TOLEDO BARBOZA Natalia L. PAR 5.73
 16.   AGBESSI Sonia BEN 5.64
    BOEGMAN Nicole Jane AUS  NM
    GUTHRIE Diane Claire JAM  NM
miejsce zawodniczka
I
II
III
1. MUCZAJ£OWA
6.67
5.96
6.86
2. KRAWIEC
6.70
6.79
3. JOYNER
6.75
4. TIEDTKE
6.74
x
5.11
5. MEDVEDEVA
6.71
6.68
6.46
6. NIELSEN
6.63
x
x
7. ROPO
6.26
6.52
6.48
8. ILCU
6.46
x
6.45
9. LIU
x
6.44
6.32
10. BOTHA
6.43
6.38
6.40
11. CAPRIOTTI
x
6.43
x
12. EDWARDS
x
5.91
6.41
13. IDOWU
x
x
6.29
14. WISE
x
x
5.87
15. TOLEDO
5.73
5.48
x
16. AGBESSI
5.64
x
x
BOEGMAN
x
x
x
GUTHRIE
x
x
x








REZULTATY   FINA£   

SKOK W DAL Kobiety  07.08.1992






miejsce zawodniczka kraj wynik numer
 1.   DRECHSLER Heike GER   flaga Niemiec 7.14 796
 2.   KRAWIEC Inessa CIS   flaga  Wspólnoty Niepodleg³ych Pañstw 7.12 525
 3.   JOYNER-KERSEE Jackie USA   flaga USA 7.07 1722
 4.   DULGHERU Mirela ROM 6.71 1452
 5.   MUCZAJ£OWA Irina CIS 6.68 534
 6.   COUCH Sharon Renee USA 6.66 1681
 7.   ECHOLS Sheila Ann USA 6.62 1691
 8.   TIEDTKE Susen GER 6.60 854
 9.   HYACINTH Flora ISV 6.52 978
 10.   KARCZMAREK Agata POL 6.41 1373
 11.   NIELSEN Renata DEN 6.06 378
    MEDVEDEVA Nijole LIT DQ 1186
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
<
1.
DRECHSLER
6.34
6.99
6.85
7.14
6.97
x
2.
KRAWIEC
7.12
6.99
6.94
6.91
6.88
7.00
3.
JOYNER
7.07
x
6.91
7.00
5.17
6.90
4.
DULGHERU
6.51
6.54
6.71
6.52
6.31
6.36
5.
MUCZAJ£OWA
6.51
6.56
6.68
6.67
x
6.43
6.
COUCH
6.26
6.52
6.66
6.15
6.11
6.17
7.
ECHOLS
6.51
6.62
6.14
x
x
6.44
8.
TIEDTKE
6.48
x
6.60
9.
HYACINTH
6.24
6.36
6.52
10.
KARCZMAREK
6.41
6.38
6.35
11.
NIELSEN
5.93
6.06
5.95
MEDVEDEVA
x
x
6.66
6.76
6.73
6.63










REZULTATY eliminacje grupa A.
minimum 8,05 m


SKOK W DAL Mê¿czy¼ni  05.08.1992






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   POWELL Michael Anthony „Mike” USA 8.14    Q
 2.   JEFFERSON GUILARTE Jaime CUB 8.09    Q
 3.   CULBERT David Th. AUS 8.00    q
 4.   CHEN Zunrong CHN 7.93    q
 5.   GREENE Joseph Tilford Lee „Joe” USA 7.90    q
 6.   HEPBURN Craig Daniel BAH 7.89
 7.   VASDEKIS Spyridon GRE 7.82
 8.   MORINAGA Masaki JPN 7.79
 9.   GEORGIEW Galin BUL 7.75
 10.   JAMES Ian CAN 7.74
 11.   GOMBALA Milan CZE 7.69
 12.   GANDA Thomas SLE 7.67
 13.   LICORISH Eugene GRN 7.60
 14.   HELAN Serge FRA 7.60
 15.   KRAUSE Konstantin GER 7.54
 16.   SZALMA László HUN 7.47
 17.   FRANCIS APONTE Michael A. PUR 7.46
 18.   KOECH Benjamin KEN 7.44
 19.   STREETE-THOMPSON Kareem CAY 7.39
 20.   IANUZZELLI Ángelo ESA 7.31
 21.   MOUSA Khalid Ahmed SUD 7.03
 22.   MDHLONGWA Ndabezinhle ZIM 6.96
 23.   IWANOW Wadim CIS 5.97
    EVANGELISTI Giovanni ITA  NM
    HERNÁNDEZ YAÑEZ Ángel ESP  NM
    DIAKITE Soryba GUI  NM
miejsce zawodnik
I
II
III
1. POWELL
8.14
2. JEFFERSON
7.96
7.97
8.09
3. CULBERT
8.00
7.59
x
4. CHEN
7.93
x
7.90
5. GREENE
7.69
x
7.90
6. HEPBURN
x
7.89
7.81
7. VASDEKIS
7.67
7.82
7.71
8. MORINAGA
7.74
7.78
7.79
9. GEORGIEW
7.37
x
7.75
10. JAMES
x
7.74
x
11. GOMBALA
7.54
x
7.69
12. GANDA
7.67
7.40
7.43
13. LICORISH
7.57
7.60
7.54
14. HELAN
7.60
x
7.48
15. KRAUSE
x
x
7.54
16. SZALMA
7.47
7.40
7.36
17. FRANCIS
x
x
7.46
18. KOECH
7.43
7.44
7.32
19. STREETE
7.39
x
x
20. IANUZZELLI
x
7.31
x
21. MOUSA
7.03
7.02
6.54
22. MDHLONGWA
6.69
6.95
6.96
23. IWANOW
x
x
5.97
EVANGELISTI
x
x
x
HERNÁNDEZ
x
x
x
DIAKITE
x








REZULTATY eliminacje grupa B.
minimum 8,05 m


SKOK W DAL Mê¿czy¼ni  05.08.1992






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   LEWIS Carlton Frederick „Carl” USA 8.68    Q
 2.   HUANG Geng CHN 8.22    Q
 3.   KOUKODIMOS Konstantinos GRE 8.22    Q
 4.   BAGRIANOW Dmitrij CIS 8.09    Q
 5.   PEDROSO SOLER Iván CUB 8.07    Q
 6.   TUDOR Bogdan ROM 8.07    Q
 7.   BILAÈ Borut SLO 8.00    q
 8.   HAAF Dietmar GER 7.85
 9.   MASON Mark GUY 7.83
 10.   OLIVÁN MALLEN Jesús ESP 7.78
 11.   LESTAGE Franck FRA 7.72
 12.   FORSYTHE Mark Clifford GBR 7.71
 13.   WILLIAMS GONZÁLEZ Elmer PUR 7.70
 14.   ZIO Franck Olivier BKF 7.70
 15.   ALMÁSI Csaba HUN 7.69
 16.   FLOREAL Edrick Bertholand CAN 7.62
 17.   GOLANOWSKI Roman POL 7.61
 18.   SABULEI James KEN 7.50
 19.   BEAUCHAMP Danny SEY 7.44
 20.   AL-SHEEB Abdulla Mohd QAT 7.27
 21.   QORO Gabrieli FIJ 7.22
 22.   SHAW Elston Albert BIZ 6.57
 23.   KLOUCHI Abdelkader ALG 5.33
    MDLULI Sizwe SWZ  NM
miejsce zawodnik
I
II
III
1. LEWIS
8.68
2. HUANG
7.90
8.22
3. KOUKODIMOS
8.22
4. BAGRIANOW
7.95
8.09
5. PEDROSO
7.83
8.07
6. TUDOR
7.51
7.60
8.07
7. BILAÈ
x
8.00
x
8. HAAF
x
7.74
7.85
9. MASON
7.42
7.83
x
10. OLIVÁN
x
7.78
x
11. LESTAGE
7.72
7.65
7.66
12. FORSYTHE
7.71
x
x
13. WILLIAMS
7.63
7.56
7.70
14. ZIO
7.43
7.63
7.70
15. ALMÁSI
x
x
7.69
16. FLOREAL
7.62
7.54
7.62
17. GOLANOWSKI
x
x
7.61
18. SABULEI
7.50
7.37
7.38
19. BEAUCHAMP
x
x
7.44
20. AL-SHEEB
x
7.27
x
21. QORO
7.22
x
5.19
22. SHAW
6.62
6.38
6.57
23. KLOUCHI
5.33
x
x
MDLULI
x
x
x








REZULTATY   FINA£   

SKOK W DAL Mê¿czy¼ni  06.08.1992






miejsce zawodnik kraj wynik numer
 1.   LEWIS Carl USA   flaga USA 8.67 1729
 2.   POWELL Mike USA   flaga USA 8.64 1752
 3.   GREENE Joe USA   flaga USA 8.34 1702
 4.   PEDROSO Iván CUB 8.11 361
 5.   JEFFERSON Jaime CUB 8.08 349
 6.   KOUKODIMOS Konstantinos GRE 8.04 880
 7.   BAGRIANOW Dmitrij CIS 7.98 481
 8.   HUANG Geng CHN 7.87 277
 9.   BILAÈ Borut SLO 7.76 1520
 10.   CHEN Zunrong CHN 7.75 273
 11.   CULBERT David AUS 7.73 40
 12.   TUDOR Bogdan ROM 7.61 1469

miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
1.
LEWIS
8.67
8.33
x
x
8.50
8.50
2.
POWELL
7.95
8.22
8.33
x
8.53
8.64
3.
GREENE
x
x
7.88
8.34
8.14
x
4.
PEDROSO
7.79
8.11
8.01
7.98
8.11
7.51
5.
JEFFERSON
7.30
7.69
8.08
7.93
8.00
x
6.
KOUKODIMOS
7.30
7.99
7.92
8.04
7.88
7.50
7.
BAGRIANOW
7.79
5.74
x
7.98
7.88
7.84
8.
HUANG
7.33
7.58
7.87
7.79
7.55
7.65
9.
BILAÈ
x
7.60
7.76
10.
CHEN
7.71
7.47
7.75
11.
CULBERT
7.36
7.30
7.73
12.
TUDOR
7.26
7.37
7.61




       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Pary¿ 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            


do góry


copyright © 2003-2020   Aleksandra, Leszek i Micha³ Albiniak





   moje starty 2003-2006   
   syn Micha³ 2004-2007   




do góry   
rzut dyskiem   
pchniêcie kul±   
do do³u   


TWOJA reklama   
mistrzowie IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
mistrzowie MISTRZOSTW ¦WIATA   
mistrzowie MISTRZOSTW EUROPY   


mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW ¦WIATA   
mistrzowie HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY   


uczestnicy IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
uczestnicy MISTRZOSTW ¦WIATA   
uczestnicy MISTRZOSTW EUROPY   






do góry   
rzut dyskiem   
pchniêcie kul±   
do do³u   


POLSKA - medali¶ci   
Z.S.R.R. - medali¶ci   
N.R.D. - medali¶ci   
USA - medali¶ci   
NIEMCY - medali¶ci   
ROSJA - medali¶ci   



TWOJA reklama   
statystyki IGRZYSK OLIMPIJSKICH   
statystyki MISTRZOSTW ¦WIATA   


Jackie Joyner-Kersee   
Heike Daute-Drechsler   
Carl Lewis   
Igor Ter-Ovanesyan   
Iván Pedroso   
Mike Powell