P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  Ą





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  świata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





pchnięcie kulą    rzut dyskiem    skok w dal   
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский



Igrzyska   Olimpijskie 
 Seul  1988


   Uczestnicy Igrzysk
   złoci medaliści
   medaliści Igrzysk
   po Olimpiadach
   rekordy sezonu 1988


K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y Ź N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.I             Eliminacje gr.I
Eliminacje gr.II             Eliminacje gr.II




REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 19,50 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  30.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   LOSCH Claudia GER 20.39    Q
 2.   LI Meisu CHN 20.30    Q
 3.   NEIMKE Kathrin GDR 20.18    Q
 4.   HARTWIG Heike GDR 20.06    Q
 5.   SILHAVÁ Zdeňka CZE 19.74    Q ??
 6.   CONG Yuzhen CHN 19.55    Q
 7.   MITKOWA Swetła BUL 19.53    q
 8.   DASSE Bonnie L. USA 19.45    q
 9.   FEDJUSCHINA Valentina URS 19.06
 10.   PRICE Constance Marie USA 17.09
 11.   HANSON-NORTEY Yvonne GBR 15.13
 12.   URRUTIA María Isabel COL 15.13
 13.   IKAVUKA Siololovau V. TON 12.31
?? -    IO 1980 Moskwa panieńskie nazwisko BARTOŇOVÁ
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
LOSCH
18.82
20.39
  2.
LI
20.30
  3.
NEIMKE
20.18
  4.
HARTWIG
19.22
20.06
  5.
SILHAVÁ
19.74
  6.
CONG
19.55
  7.
MITKOWA
18.80
19.53
  8.
DASSE
19.29
19.45
18.94
  9.
FEDJUSCHINA
16.93
19.05
19.06
  10.
PRICE
15.61
x
17.09
  11.
HANSON
15.13
14.86
14.42
  12.
URRUTIA
15.13
14.85
x
  13.
IKAVUKA
12.31
x
11.18








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 19,50 m

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  30.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   MÜLLER Ines GDR 19.79    Q
 2.   LISOWSKAJA Natalia URS 19.78    Q
 3.   ZHIHONG Huang CHN 19.71    q
 4.   ACHRIMIENKO Natalia URS 19.40    q
 5.   PLOTZITZKA Iris GER 19.06
 6.   PAGEL Ramona Ebert USA 18.55
 7.   OAKES Judith Miriam GBR 18.34
 8.   AUGEE Myrtle GBR 17.31
 9.   SAINT-PHARD Deborah HAI 16.02
 10.   APIAFI Grace NGR 15.06
 11.   CHOI Mi-Sun KOR 13.97
 12.   MINYEMECK Jeanne Ngo CMR 12.73
 13.   VASICKOVA Sona TCH DNS
miejsce zawodniczka
I
II
III
  1.
MÜLLER
19.79
  2.
LISOWSKAJA
19.78
  3.
ZHIHONG
19.71
  4.
ACHRIMIENKO
19.26
19.40
x
  5.
PLOTZITZKA
18.79
19.06
x
  6.
PAGEL
18.55
18.45
18.36
  7.
OAKES
17.76
18.34
18.02
  8.
AUGEE
16.85
16.44
17.31
  9.
SAINT
14.87
15.35
16.02
  10.
APIAFI
15.06
15.05
14.58
  11.
CHOI
13.90
13.44
13.97
  12.
MINYEMECK
11.84
12.73
12.61








REZULTATY   FINAŁ  

PCHNIĘCIE KULĄ Kobiety  01.10.1988






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   LISOWSKAJA Natalia URS   flaga Z.S.R.R. 22.24
 2.   NEIMKE Kathrin GDR   flaga Niemieckiej Republiki Demokratycznej 21.07
 3.   LI Meisu CHN   flaga Chin 21.06
 4.   MÜLLER Ines GDR 20.37
 5.   LOSCH Claudia GER 20.27
 6.   HARTWIG Heike GDR 20.20
 7.   ACHRIMIENKO Natalia URS 20.13
 8.   ZHIHONG Huang CHN 19.82
 9.   CONG Yuzhen CHN 19.69
 10.   MITKOWA Swetła BUL 19.09
 11.   SILHAVÁ Zdeňka CZE 18.86
 12.   DASSE Bonnie L. USA 17.60
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
  1.
LISOWSKAJA
21.69
21.49
21.24
21.74
21.11
22.24
  2.
NEIMKE
19.64
20.07
19.82
20.37
20.72
21.07
  3.
LI
19.99
20.03
20.72
20.49
21.06
20.84
  4.
MÜLLER
20.37
19.34
x
x
19.55
20.34
  5.
LOSCH
20.08
x
19.40
20.27
x
x
  6.
HARTWIG
19.94
20.20
19.71
20.16
x
19.75
  7.
ACHRIMIENKO
19.37
19.86
19.18
x
19.60
20.13
  8.
ZHIHONG
18.26
19.15
19.82
19.79
19.73
19.56
  9.
CONG
19.69
x
19.65
  10.
MITKOWA
18.29
18.79
19.09
  11.
SILHAVÁ
16.85
18.86
x
  12.
DASSE
17.60
17.59
17.51














REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 20,20 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  23.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   TIMMERMANN Ulf GDR 21.27    Q
 2.   BARNES Randy USA 20.83    Q
 3.   ANDREI Alessandro ITA 20.18    q
 4.   WEIL WIESENBORN Gert Michel CHI 20.18    q
 5.   DOEHRING James USA 19.73    q
 6.   TODOROW Georgi BUL 19.68
 7.   BODENMÜLLER Klaus AUT 18.89
 8.   MA Yongfeng CHN 18.27
 9.   SHATTA Ahmed Kamel EGY 17.61
 10.   EDWARDS Paul M. GBR 17.28
 11.   HAN Min-Soo KOR 15.68
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
TIMMERMANN
21.27
  2.
BARNES
20.16
20.83
  3.
ANDREI
19.72
20.18
19.93
  4.
WEIL
20.18
19.58
19.59
  5.
DOEHRING
16.89
17.66
19.73
  6.
TODOROW
19.25
19.02
19.68
  7.
BODENMÜLLER
18.89
17.54
  8.
MA
17.48
17.79
18.27
  9.
SHATTA
16.94
17.61
17.37
  10.
EDWARDS
17.13
17.11
17.28
  11.
HAN
15.67
15.68
15.64








REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 20,20 m

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  23.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   BEYER Udo GDR 20.97    Q
 2.   GÜNTHÖR Werner SUI 20.70    Q
 3.   SMIRNOW Siergiej URS 20.48    Q
 4.   MACHURA Remigius CZE 20.16    q
 5.   ANDERSEN Georg NOR 20.05    q
 6.   KRIEGER Helmut POL 19.75    q
 7.   TAFRALIS Gregory Louise USA 19.71    q
 8.   GUĐMUNDSSON Pétur ISL 19.21
 9.   ACCOUCHE Ahmed Mohamed EGY 18.94
 10.   AL-ZANKAWI Mohamed KUW 15.92
miejsce zawodnik
I
II
III
  1.
BEYER
x
20.97
  2.
GÜNTHÖR
20.70
  3.
SMIRNOW
20.13
20.48
  4.
MACHURA
19.86
20.16
x
  5.
ANDERSEN
x
19.95
20.05
  6.
KRIEGER
19.42
x
19.75
  7.
TAFRALIS
19.71
19.44
x
  8.
GUĐMUNDSSON
19.21
x
x
  9.
ACCOUCHE
18.19
18.94
18.50
  10.
AL-ZANKAWI
x
15.34
15.92








REZULTATY   FINAŁ  

PCHNIĘCIE KULĄ Mężczyźni  23.09.1988






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   TIMMERMANN Ulf GDR   flaga D.D.R 22.47 OR
 2.   BARNES Randy USA   flaga USA 22.39
 3.   GÜNTHÖR Werner SUI   flaga Szwajcarska 21.99
 4.   BEYER Udo GDR 21.40
 5.   MACHURA Remigius CZE 20.57
 6.   WEIL WIESENBORN Gert Michel CHI 20.38
 7.   ANDREI Alessandro ITA 20.36
 8.   SMIRNOW Siergiej URS 20.36
 9.   TAFRALIS Gregory Louise USA 20.16
 10.   ANDERSEN Georg NOR 19.91
 11.   DOEHRING James USA 19.89
 12.   KRIEGER Helmut POL 19.51
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
  1.
TIMMERMANN
22.02
21.31
22.16
21.90
22.29
22.47
  2.
BARNES
20.17
20.72
x
21.31
21.01
22.39
  3.
GÜNTHÖR
21.45
21.59
21.70
20.98
21.99
21.61
  4.
BEYER
x
21.40
20.84
20.82
21.30
21.31
  5.
MACHURA
20.57
20.03
20.16
20.36
20.12
20.29
  6.
WEIL W.
20.22
20.09
x
20.23
20.21
20.38
  7.
ANDREI
19.71
20.17
20.06
19.93
20.36
20.26
  8.
SMIRNOW
20.11
x
20.36
x
x
x
  9.
TAFRALIS
20.16
x
x
  10.
ANDERSEN
x
x
19.91
  11.
DOEHRING
19.27
x
19.89
  12.
KRIEGER
x
19.51
x




do góry


copyright © 2003-2061   Leszek Albiniak