P  C  H  N  I  Ę  C  I  E      K  U  L  ˇ





główna
          
definicja
          
olimpiady
          
rekord
mistrzostwa  ¶wiata
          
mistrzostwa  europy
          
mistrzostwa  polski
          
grand prix
linki
          
dysk
          





pchnięcie kul±    rzut dyskiem    skok w dal   
Polski    English    Français    Castellano    Deutsch    Русский

Results Season 2000


Igrzyska   Olimpijskie
Sydney  2000




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
FINAŁ             FINAŁ
Eliminacje gr.1             Eliminacje gr.1
Eliminacje gr.II             Eliminacje gr.II




REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 18,50 m

PCHNIĘCIE KULˇ Kobiety  27.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   DANILCZYK Krystyna Polska 18,93    Q
 2.   KUMBERNUSS Astrid Niemcy 18,90    Q
 3.   KRIVELYOVA Svetlana Rosja 18,56    q
 4.   OUZOUNI Kalliopi Grecja 18,56    q
 5.   CUMBÁ Yumileidi Kuba 18,42    q
 6.   CHENG Xiaoyan Chiny 18,23    q
 7.   KOEMAN Liesbeth Jantina Holandia 17,99    q
 8.   CHUKWUEMEKA Vivian Nigeria 17,47
 9.   LEE Myung-Sun Korea 17,44
 10.   PRICE-SMITH Constance Marie USA 17,42
 11.   MANFREDI Laurence Francja 16,57
 12.   DE LA PUENTE PINERA Martina Hiszpania 16,30
miejsce zawodniczka
I
II
III
wynik
  1.
DANILCZYK
18,32
18,42
18,93
18,93
  2.
KUMBERNUSS
18,90
-
-
18,90
  3.
KRIVELYOVA
18,48
18,56
-
18,56
  4.
OUZOUNI
17,35
18,56
-
18,56
  5.
CUMBÁ
x
18,02
18,42
18,42
  6.
CHENG
17,67
18,23
x
18,23
  7.
KOEMAN
17,43
17,99
17,35
17,99
  8.
CHUKWUEMEKA
x
17,33
17,47
17,47
  9.
LEE
17,25
17,40
17,44
17,44
  10.
PRICE-SMITH
17,38
16,70
17,42
17,42
  11.
MANFREDI
16,57
16,38
x
16,57
  12.
DE LA PUENTE PINERA
x
16,30
x
16,30




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
FINAŁ            
Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 18,50 m

PCHNIĘCIE KULˇ Kobiety  27.09.






miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   KOROLCHIK Yanina Białoru¶ 19.36    Q
 2.   RYABINKINA Olga Rosja 19,20    Q
 3.   PIELESZENKO Larisa Rosja 19,08    Q
 4.   KLEINERT Nadine Niemcy 18,39    q
 5.   FEDJUSCHINA Valentina Austria 17,84    q
 6.   OAKES Judith Wielka Brytania 17,81
 7.   CROSS Jesseca USA 17,27
 8.   ŻAKOWICZ Katarzyna Polska 16,95
 9.   ROSOLEN Mara Włochy 16,66
 10.   ULJEWA Jolanta Kazachstan 16,38
 11.   STEER-TUNKS Teri USA 16,34
 12.   YU Xin Chiny 16,18
 13.   KAWAR Nada Jordania 15,67
miejsce zawodniczka
I
II
III
wynik
  1.
KOROLCHIK
19.36
-
-
19.36
  2.
RYABINKINA
17,32
18,04
19.20
19.20
  3.
PIELESZENKO
19,08
-
-
19,08
  4.
KLEINERT
17,75
x
18,39
18,39
  5.
FEDJUSCHINA
16,95
17,84
17,45
17,84
  6.
OAKES
16,96
x
17,81
17,81
  7.
CROSS
17,15
17,27
16,91
17,27
  8.
ŻAKOWICZ
16,49
16,74
16,95
16,95
  9.
ROSOLEN
16,13
x
16,66
16,66
  10.
ULJEWA
16,38
15,11
16,31
16,38
  11.
STEER
x
15,30
16,34
16,34
  12.
YU
15,68
16,18
-
16,18
  13.
KAWAR
x
15,67
x
15,67




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
Eliminacje gr.A
Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULˇ Kobiety  28.09.






Results Season 2000
miejsce zawodniczka kraj wynik
 1.   KOROLCHIK Yanina Białoru¶   flaga Białorusi 20,56 NR
 2.   PIELESZENKO Larisa Rosja   flaga Rosji 19,92
 3.   KUMBERNUSS Astrid Niemcy   flaga Niemiec 19,62
 4.   KRIVELYOVA Svetlana Rosja 19,37
 5.   DANILCZYK Krystyna Polska 19,18 SB
 6.   CUMBÁ Yumileidi Kuba 18,70
 7.   OUZOUNI Kalliopi Grecja 18,63 NR
 8.   KLEINERT Nadine Niemcy 18,49
 9.   KOEMAN Liesbeth Holandia 17,96
 10.   RYABINKINA Olga Rosja 17,85
 11.   CHENG Xiaoyan Chiny 17,85
 12.   FEDJUSCHINA Valentina Austria 17,14
miejsce zawodniczka
I
II
III
IV
V
VI
wynik
  1.
KOROLCHIK
19,43
x
18,76
19,11
x
20,56
20,56
  2.
PIELESZENKO
19,16
19,92
19,79
x
x
19,60
19,92
  3.
KUMBERNUSS
19,38
19,24
18,73
18,76
18,89
19,62
19,62
  4.
KRIVELYOVA
18,84
18,60
19,04
19,12
19,37
19,36
19,37
  5.
DANILCZYK
18,61
17,93
19,18
18,39
x
17,16
19,18
  6.
CUMBÁ
18,33
18,30
18,70
x
x
x
18,70
  7.
OUZOUNI
18,45
x
18,63
18,34
x
17,09
18,63
  8.
KLEINERT
x
18,49
18,33
x
x
x
18,49
  9.
KOEMAN
x
17,56
17,96
17,96
  10.
RYABINKINA
17,33
17,85
17,66
17,85
  11.
CHENG
17,30
17,85
x
17,85
  12.
FEDJUSCHINA
16,70
17,14
16,65
17,14








K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
                  FINAŁ
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY eliminacje grupa I.  minimum 20,10 m

PCHNIĘCIE KULˇ MężczyĽni  22.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   GODINA John USA 20,58    Q
 2.   NELSON Adam USA 20,12    Q
 3.   AALTONEN Timo FIN 20,04    q
 4.   MIKHNEVICH   Andrei BLR 19,97    q
 5.   BUDER Oliver-S. GER 19,96    q
 6.   MARTÍNEZ Manuel ESP 19,94    q
 7.   SNYDER    Brad CAN 19,77
 8.   LAMBERCHTS    Burger RPA 19,75
 9.   PERIĆ Dragan YUG 19,49
 10.   VIRASTYUK Roman UKR 19,27
 11.   UGWU    Chima NGR 19,11
 12.   POTGIETER    Karel RPA 19,02
 13.   KONOPKA Mikulas SVK 18,99
 14.   ERCEGOVAC    Stevimir CRO 18,98
 15.   KLEIZA    Saulius LIT 18,59
 16.   GUSET    Gheorghe ROM 18,56
 17.   SINGH    Shacti IND 18,40
 18.   PAUMIER    Alexis CUB 18,31
 19.   TIGKAS    Vaios GRE 18,13
miejsce zawodnik
I
II
III
wynik
  1.
GODINA
20,58
-
-
20,58
  2.
NELSON
20,12
-
-
20,12
  3.
AALTONEN
20,04
x
19,82
20,04
  4.
MIKHNEVICH
x
x
19,97
19,97
  5.
BUDER
19,96
x
19,80
19,96
  6.
MARTÍNEZ
19,94
18,95
19,86
19,94
  7.
SNYDER
19,77
x
19,59
19,77
  8.
LAMBERCHTS
x
19,74
19,75
19,75
  9.
PERIĆ
19,04
19,46
19,49
19,49
  10.
VIRASTYUK
18,91
19,04
19,27
19,27
  11.
UGWU
19,07
19,11
x
19,11
  12.
POTGIETER
19,02
x
19,00
19,02
  13.
KONOPKA
18,59
x
18,99
18,99
  14.
ERCEGOVAC
18,74
18,98
x
18,98
  15.
KLEIZA
18,57
x
18,59
18,59
  16.
GUSET
18,46
x
18,56
18,56
  17.
SINGH
18,40
17,96
18,13
18,40
  18.
PAUMIER
18,31
x
18,04
18,31
  19.
TIGKAS
17,52
18,13
17,84
18,13




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
                  FINAŁ
                  Eliminacje gr.A


REZULTATY eliminacje grupa II.  minimum 20,10 m

PCHNIĘCIE KULˇ MężczyĽni  22.09.






miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   HARJU   Arsi Ilari Finlandia 21,39    Q
 2.   BILONOG Yuriy Ukraina 20,53    Q
 3.   HABORAK   Milan Słowacja 20,00    q
 4.   MENC Miroslav Czechy 19,92    q
 5.   BLOOM   Andrew M. USA 19,83    q
 6.   ROBBERTS    Janus RPA 19,79    q
 7.   TIISANOJA     Ville Finlandia 19,66
 8.   OLSEN Joachim Dania 19,41
 9.   CZUMACZENKO Paweł Rosja 19,40
 10.   DAL SOGLIO Paolo Włochy 19,39
 11.   KISS    Szilard Węgry 18,95
 12.   MERTENS    Michael Niemcy 18,72
 13.   SINGH    Bahadur Indie 18,70
 14.   ANLEZARK    Justin Australia 18,59
 15.   PROCTOR    Mark Wielka Brytania 18,49
 16.   MUBARAK     Bilal Saad Katar 18,30
 17.   EMILIANOV    Ivan Mołdawia 17,63
 18.   RUBCOW     Siergiej Kazachstan 15,90
miejsce zawodnik
I
II
III
wynik
  1.
HARJU
19,40
21,39
-
21,39
  2.
BILONOG
20,53
-
-
20,53
  3.
HABORAK
20,00
x
x
20,00
  4.
MENC
19,68
19,18
19,92
19,92
  5.
BLOOM
x
19,65
19,83
19,83
  6.
ROBBERTS
19,75
19,16
19,79
19,79
  7.
TIISANOJA
19,04
19,44
19,66
19,66
  8.
OLSEN
19,32
x
19,41
19,41
  9.
CZUMACZENKO
18,99
19,40
x
19,40
  10.
DAL SOGLIO
19,39
x
x
19,39
  11.
KISS
18,60
18,61
18,95
18,95
  12.
MERTENS
18,64
18,48
18,72
18,72
  13.
SINGH
18,70
x
x
18,70
  14.
ANLEZARK
18,59
18,11
18,46
18,59
  15.
PROCTOR
x
18,49
x
18,49
  16.
MUBARAK
18,30
x
x
18,30
  17.
EMILIANOV
x
17,38
17,63
17,63
  18.
RUBCOW
15,49
15,90
x
15,90




K O B I E T Y             M Ę Ż C Z Y ¬ N I
                  Eliminacje gr.A
                  Eliminacje gr.B


REZULTATY   FINAŁ   

PCHNIĘCIE KULˇ MężczyĽni  22.09.






Results Season 2000
miejsce zawodnik kraj wynik
 1.   HARJU Arsi Ilari Finlandia   flaga Finlandii 21,29
 2.   NELSON Adam USA   flaga USA 21,21
 3.   GODINA John USA   flaga USA 21,20
 4.   BLOOM   Andrew M. USA 20,87
 5.   BILONOG Yuriy Ukraina 20,84
 6.   MARTÍNEZ Manuel Hiszpania 20,55 NR
 7.   ROBBERTS    Janus RPA 20,32
 8.   BUDER Oliver-S. Niemcy 20,18
 9.   MIKHNEVICH   Andrei Białoru¶ 19,48
 10.   MENC Miroslav Czechy 19,39
 11.   HABORAK    Milan Słowacja 19,06
 12.   AALTONEN Timo Finlandia 18,64
miejsce zawodnik
I
II
III
IV
V
VI
wynik
  1.
HARJU
21,20
21,29
20,77
x
20,37
x
21,29
  2.
NELSON
20,53
21,20
21,21
x
20,97
x
21,21
  3.
GODINA
x
20,40
20,25
20,71
21,20
x
21,20
  4.
BLOOM
20,87
x
20,11
x
19,92
20,16
20,87
  5.
BILONOG
20,57
20,84
x
20,43
20,22
x
20,84
  6.
MARTÍNEZ
19,89
19,45
x
19,50
20,55
19,70
20,55
  7.
ROBBERTS
18,81
19,72
x
18,87
19,06
20,32
20,32
  8.
BUDER
19,89
20,18
x
19,64
x
x
20,18
  9.
MIKHNEVICH
19,48
x
x
19,48
  10.
MENC
19,02
19,16
19,39
19,39
  11.
HABORAK
x
x
19,06
19,06
  12.
AALTONEN
x
18,64
x
18,64




       Igrzyska Olimpijskie Ateny 1896        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1900        Igrzyska Olimpijskie St.Louis 1904        Igrzyska Olimpijskie Londyn 1908        Igrzyska Olimpijskie Sztokholm 1912
       Igrzyska Olimpijskie Antwerpia 1920        Igrzyska Olimpijskie Paryż 1924        Igrzyska Olimpijskie Amsterdam 1928        Igrzyska Olimpijskie Los Angeles 1932        Igrzyska Olimpijskie Berlin 1936
                                  
                                  
                            Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000        Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004
       Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008                            
SYDNEY      ATLANTA
BARCELONA      SEUL


do góry




copyright © 2003-2063   Leszek Albiniak